EDIT THIS TEXT BLOCK.

 

The Text Block element is a smart combination with both a header and paragraph, to help you create cohesive, uniform sections on a page. Easily drag and drop a Text Block onto your canvas and then edit properties such as font, position, color, fill etc. to complement your design.

EDIT THIS TEXT BLOCK.

 

The Text Block element is a smart combination with both a header and paragraph, to help you create cohesive, uniform sections on a page. Easily drag and drop a Text Block onto your canvas and then edit properties such as font, position, color, fill etc. to complement your design.

EDIT THIS TEXT BLOCK.

 

The Text Block element is a smart combination with both a header and paragraph, to help you create cohesive, uniform sections on a page. Easily drag and drop a Text Block onto your canvas and then edit properties such as font, position, color, fill etc. to complement your design.

Palex Tours TRAVEL  AND  TOURISM  LTD. 

 Head office: 59 Ha'Atzmaut Rd. P.O.B 33033, ISRAEL. Fax: 04-8559970

 

 

גילוי נאות

 

החברה מבקשת להפנות את תשומת לבכם למידע המובא להלן כחלק בלתי נפרד מהזמנת שירותי התיירות ומהווה ביחד עם פרטי ההזמנה את חוזה ההתקשרות בין החברה לבין הנוסע. בכל מקרה של חילוקי דעות יחייבו תנאים אלו ולא תשמע טענה כי מי מהנוסעים לא קרא ו /או הופנה לתנאים אלו:

כל השירותים המוזמנים הינם בגדר בקשה בלבד עד לקבלת אישור מהספק דרכו הוזמן השירות. ההזמנה תיסגר ותאושר סופית רק לאחר התקשרות עם סוכן הנסיעות וקבלת אישור מהספק דרכו הוזמנה העסקה. יש לקבל אישור סופי מהסוכן בשעות הפעילות. מסמך זה אינו מהווה כרטיס אלקטרוני. שים/י לב, הזנת כרטיס אשראי אינה מבטיחה סגירת העסקה.

 

חברתנו הינה סוכנות נסיעות המזמינה עבורכם שירותים המסופקים על ידי סיטונאי תירות שונים (להלן הספקים), לרבות מלון, טיסה, רכב או כל שרות אחר, בכפוף לזמינותם ובהתאם למידע שנמסר מהספק . האחריות הבלעדית לביצוע השירותים בפועל היא על הספק בלבד, לרבות משלוח כרטיסים ושוברים ובקשות מיוחדות. חברתנו לא  תישא באחריות למועד שחרור החומר הרלונטי להזמנה, אשר הינו באחריותו ובסמכותו הבלעדית של הספק. חברתנו תעביר לידי הלקוח את מסמכי הנסיעה ושוברי שרותי הקרקע במועד ובכפוף לשחרור החומר על ידי  הספק, בסמוך למועד היציאה. לא תשמע תביעה מאת הלקוח לביטול עיסקה בגין אי קבלת כרטיסים ושוברים בכל מועד, אלא אם לא קיבל החומר לידיו במועד הטיסה.

 

טיקט2גו/פאלקס תורס אינן מחזיקות במלאי כלשהו של השירותים/המוצרים המוצעים ולפיכך כל הזמנה מותנית במלאי שנמצא אצל ספק השירות.

במקרה  של תקלה ו/או אי התאמה יש לפנות מיידית, במישרין או בעזרתנו, לספק המתאים.

תלונות שיגיעו לאחר החזרה לארץ, יועברו לטיפול אצל הספק הרלוונטי. משך הטיפול בתלונה והחזר הכסף במידה ויתקיים, כפוף ללוח הזמנים של הספק. לא תשמע דרישה למועד אחר למעט המועד שנקבע על ידי הספק.

 

תשלום

שער מט"ח לעסקאות המתחילות ו/או מסתיימות בישראל - שער העברות והמחאות מכירה.

שער מט"ח לשירותים הניתנים במלואם בחו"ל - שער מזומנים גבוה. 

 

העברה בנקאית

בנק הפועלים סניף 700 חשבון מספר 141944

IBAN: IL71-0127-0000-0000-0141-944

SWIFT CODE: POALILIT

 

תשלום בכרטיס אשראי - ישראלי בלבד (לא יתקבלו הזמנות שהתשלום בגינן נעשה בכרטיס אשראי זר, שאינו כרטיס ישראלי) תשלום באמצעות אשראי תיגבה בנוסף עמלת סליקה בשיעור 1%.

 

דרכון: תוקף הדרכון חייב להיות לפחות  חצי שנה מתום הנסיעה. יש ארצות  בהן  חייבים 4 דפים ריקים בדרכון. נא לבדוק זאת.

עליך לבדוק שאיות השמות בהזמנה תואמים את איות השמות בדרכון. אי התאמה  עלולה לעלות דמי שינוי ו/או ביטול לפי דרישות חברת התעופה ובנוסף דמי ביטול/שינוי של הסוכן 

 

אשרות: עליך לבדוק צורך באשרות כניסה כמו גם מספר הכניסות שבהן הינך מעונין למדינות הביקור אליהן תטוס. חובתך לבדוק באשרה שהונפקה שמספר הכניסות תואם את תוכניותיך.

בעלי דרכון זר מחוייבים לבדוק את הצורך באשרת כניסה (ויזה) למדינת היעד ובכל מקרה לציין את האזרחות בפני סוכן הנסיעות. המחזיק בתעודת מעבר חייב באשרת כניסה לכל יעד.

 

הבטחת מחיר: כל השירותים המוזמנים הינם בגדר בקשה בלבד וזאת עד לקבלת אישור מהספק דרכו הוזמן השירות. הלקוח יוכל להבטיח לעצמו את הצעת המחיר שניתנה לו ביחס להזמנתו רק בהתקיים בו זמנית שני תנאים כדלקמן: תשלום מלא בגין הנסיעה וקבלת חומר הנסיעה ליד. המחיר כולל את כל תוספות מיסי הדלק נכון ליום ההזמנה בלבד. כל תוספת דלק שעשויה לחול עד מועד היציאה תתווסף למחיר הכרטיס ותחול על המזמין בלבד

 

טיסות: יש לקחת בחשבון כי שעות הטיסה אינן סופיות ועשויות להשתנות לעיתים ללא כל הודעה מוקדמת, כמו כן עשוי להשתנות מסלול הטיסה ופרטי חב' התעופה. האחריות לעיכובים, שינויים, ביטולים, אובדן /עיכוב או לנזק לכבודה הנם על המוביל האווירי, עפ"י כל דין. תשומת הלב מופנית לתנאים הכללים ע"ג כרטיס הטיסה.

חברת Palex Tours אינה נושאת באחריות לשינויים שיחולו בטיסות, ועל כן לא נוכל להיעתר לבקשות על החזרים ו/או פיצוי בגין שינויים ו/או ביטולים שחלו בשעות הטיסות ו/או תשלום שישלם האורח במלון על דחיית מועד לפינוי החדר, אובדן לילה במלון, ארוחות נוספות וכיו"ב.

 

אשרור טיסה: עלייך חלה החובה לאשרר את הטיסה חזרה 72 שעות לפני מועד הטיסה ולהתעדכן אודות השינויים בפרטי הטיסה. אשרור הטיסה מתבצע מול משרדי הקשר המצוינים בכרטיס ולחילופין באתר חברת התעופה. לתשומת לבך, המשרדים בחו"ל סגורים בדרך כלל בימי שבת וראשון. יש להתייצב בשדה התעופה כ - 3 שעות לפני המראה.

 

מטען, ארוחות ושירותים נלווים:

בחלק ניכר של חברות התעופה כגון אל על אפ, AIR FRANCE, KLM, AIR BERLIN, AEGEAN AIRLINES; חברות הצ'רטר,  חברות ה – Low Cost ואחרות, המחיר אינו כולל מטען, ארוחות, הושבה וצ'ק אין. הלקוח ישלם עבורם  בנפרד בשדה התעופה לחברת התעופה. ניתן לבדוק עלויות אלו מראש עם סוכן הנסיעות.

 

ארוחות: חלק מחברות התעופה אינן מגישות ארוחות בטיסה.לדוגמא אל על אפ, ארקיע, ישראייר, כמו גם חברות הLow Cost , מומלץ לבדוק באתר חברת התעופה הספציפית.

לא תחול אחריות על חברתנו במידה ומי מחברות התעופה הן בצ'רטר והן בסדיר לא תגיש ארוחה.

 

מטען: הנוסע יכול לקחת עימו יחידת כבודה אחת למשלוח במטוס עד מכסימום 23 ק"ג, סה"כ מידות (אורך + רוחב + גובה) 157ס"מ. לפרטים נוספים יש להתעדכן באתר חברת התעופה הספיציפית. לדוגמא חברת Air Baltic גובה ס"כ 20 יורו לכל כיוון בגין טיפול בכבודה אותם ישלם הלקוח ישירות בדלפק החברה. ישנן חברות נוספות שמשקל הכבודה המותר הינו נמוך מ-23 ק"ג כגון חברת CZECK AIRLINES בה מותרת כבודה 15 ק"ג בלבד.

האחריות הבלעדית להתעדכן באם קיימות עלויות בגין כבודה היא של הלקוח. ניתן לקבל את המידע בלינק של חברת התעופה שמצוי בהצעת המסלול שמקבל הלקוח.

במידה וחברות נוספות גובות דמי טיפול כלשהם בדלפקי החברה יהיה באחריות הנוסע לשלם זאת מבלי לטעון כנגד פאלקס טורס.

 

בתי מלון: חברתנו אינה מחויבת בפרטי המלון המוזמן כל עוד לא נתקבל עליהם אישורו הסופי של הספק שעשוי להציע אלטרנטיבות שונות, במקרים בהם לא אושר המלון המוזמן.

דרגות בתי המלון נקבעות ע"י משרד התיירות המקומי בכל מדינה ואינן ניתנות להשוואה עם המלונות  בארץ או בין מדינות שונות. אם חלילה נתקלת בבעיה, עליך לפנות לצוות המלון ו/או לספק המקומי שפרטיו מופיעים על השובר, על מנת להגיע לפתרון הולם כבר במהלך החופשה. יש לקחת בחשבון כי קבלת החדרים הרשמית הנה בשעה 14:00 ושעת עזיבת החדרים הנה 12:00 בלי קשר לשעות הטיסה. סיטונאי התיירות המקומיים שומרים לעצמם את הזכות במקרה של תפוסת יתר במלון להעביר את האורחים למלון חלופי ברמה דומה. יצוין כי האחריות על שיבוץ האורחים בחדרי המלון ו/או תקינות המתקנים ו/או השירותים הניתנים במלון, לרבות מערכת המיזוג, הנה באחריות המלון בלבד. לתשובת לבכם: ברוב בתי המלון עשויות להיות מיטות נפרדות בחדרים זוגיים ולא ניתן להבטיח מיטה כפולה כמו כן, בהזמנת חדר לשלושה, המיטה השלישית הנה לרוב מיטה מתקפלת או ספה נפתחת. חברתנו אינה אחראית להפעלתו היום-יומית של בית המלון, לשיפוצים הנערכים בו ובסביבתו ו/או לשירותים הניתנים בו ותקינותם.

 

השכרת רכב: באחריות השוכר, על מי שהשובר נושא את שמו, להצטייד בכרטיס אשראי בינלאומי בתוקף על שמו וברישיון נהיגה ישראלי בצמוד לרישיון נהיגה בינלאומי בתוקף וכן לעדכן את החברה באם גיל השוכר נמוך מ 25. כמו כן, יש לעדכן לגבי כל המדינות בהם יבחר לבקר במסגרת הזמנה זו. הביטוח אינו מכסה כל פגיעה במרכב התחתון של הרכב וצמיגיו וכן כל נזק שיגרם כתוצאה מנהיגה שלא בכבישים מוסדרים. במקרה של תאונה יש לדווח לחברת ההשכרה ו/או למשטרה.

 

ביטוח נוסעים ומטען: הביטוח יכסה הוצאות רפואיות אשפוז,הטסה רפואית, והפסד פקדון/דמי ביטול של המבוטח

וכן כיסוי הפסד פקדון/דמי ביטול בגין  מחלה/ מוות של קרוב משפחה  (בתנאי שאינם סיעודיים ושלא עברו כל שינוי רפואי בחצי שנה האחרונה.)

וזאת החל מיום הנפקת הביטוח.

מרכז סיוע בחו"ל שמסייע ומנחה כיצד יש לפעול  בחו"ל זמין 24 שע'

ניתן לעשות ביטוח לאזרח ישראלי ותושב ארעי (המשלם ביטוח לאומי וקופת חולים בשנה האחרונה) .

לא ניתן לבצע ביטוח בצורה רטרואקטיבית.

הביטוח תקף מיד עם הוצאתו. הלקוח חייב לדאוג ולקבל  את הביטוח טרם יציאה מהארץ .

כיסוי הביטוח: תוכנית לבריאים עד גיל 60 כולל הטסה רפואית.

 

הוצאות רפואיות ואשפוז בחו"ל עד לסכום של 1,000,000$

תאונות אישיות 20,000$

החזר הוצאות נסיעה והפסד פיקדון או ביטול נסיעה עד ל -3,000$ בגין מחלה, תאונה או אשפוז של המבוטח או של בן משפחה קרוב.( מותנה באישור חדר מיון או שרותי חירום לילה. )

חבות צד שלישי  250,000$

מטען עד 2250$ (פירוט תנאים והחרגות בפוליסה)

השתתפות עצמית של 50$

 

ביטול בהתאם לחוק הגנת הצרכן:- חובה להעביר ביטול הזמנה בכתב ולוודא קבלתה ע"י הסוכן, בהתאם להוראות החוק כל הרוכש שירות מסוכנות תיירות, רשאי לבטל עסקת מכר מרחוק בהתאם להוראת סעיף 14ג(ג)(2) לחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981 (להלן: "החוק") וזאת בתוך ארבע עשר ימים מיום עשיית העסקה, ובלבד שביטול כאמור יעשה לפחות 7 ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד שבו אמור השירות להינתן. בהתאם לסעיף 14ג(ד)(2) לחוק, לא יחול האמור לעיל לעניין זכות הביטול על עסקת מכר מרחוק של שירותי הארחה, נסיעה, חופש או בילוי, אם המועד שנקבע למתן השירות חל בתוך שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, ממועד עשיית העסקה. בכל מקרה של ביטול עסקת מכר מרחוק בהתאם להוראות סעיף 14ג(ג) כאמור, יחויב המזמין בדמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר העסקה או 100 שקלים חדשים לכל אדם, לפי הנמוך מבינהם. ההוראות לעיל לעניין ביטול עסקת מכר מרחוק יחולו רק על מי שרכש את השירות לשימוש שעיקרו אישי, ביתי או משפחתי.לאחר מילוי פרטי אשראי ושליחת ההזמנה, כל הזמנה, גם אם היא בתהליך אישור אצל הספק, תחויב בדמי ביטול מלאים, בכפוף לחוק הגנת הצרכן כפי שמפורט מעלה.למען הסר ספק מובהר בזאת כי האמור בסעיף זה הינו לצורכי יידוע בלבד, וכי הנוסח המחייב והמלא של הוראות הביטול בעסקאות מכר מרחוק הוא זה המפורט והמעודכן בסעיף 14ג לחוק הגנת הצרכן.

לתשומת ליבך, חלק מנותני השירותים והספקים העוסקים בשירותי תיירות אינם ישראליים, על כל המשתמע מכך, ולכן חוק הגנת הצרכן לא יחול עליהם.

דמי טיפול בכפוף לחוק הגנת הצרכן:

בכפוף לחוק הגנת הצרכן, בנוסף לדמי הביטול או השינוי אשר אותם מחייב ספק השירות, הסוכן יגבה  דמי טיפול בגובה 15$ לאדם על ביצוע הביטול או השינוי.

 

אין באמור לעיל התחייבות כי ניתן לבצע שינויים בתאריכי הזמנה או בשמות המזמינים.

 

דמי ביטול / בטיסות / חבילות / נופשונים / טיולים מאורגנים ובתי מלון בארץ ובחו"ל:

מרגע ההזמנה ועד 21 ימי עבודה לפני היציאה –עד 50% מערך העיסקה לאדם.

כל ביטול הזמנה שיעשה בטווח של פחות מ 21 ימי עבודה טרם היציאה, לרבות אי התייצבות לטיסה/מלון וכדומה, יחויב בדמי ביטול מלאים, דהיינו- תשלום מלוא העסקה, אלא אם כן נקבע אחרת על ידי הספק.

חתימתך מהווה אישור על פרטי ההזמנה. אי חתימה אינה מבטלת את דמי הביטול.

בטיסות סדירות של חברות IATA יתכנו דמי ביטול מלאים לאחר הוצאת הכרטיס וללא כל קשר למועד הטיסה. הכל בהתאם לתנאי הכרטיס.

בקשת ביטול של העסקה על ידי הלקוח תעשה בכתב בלבד ותשלח לסוכן/ת חתומה ע"י הלקוח. רק לאחר קבלת הבקשה חתומה על ידי הסוכן/ת ובה אישור על הביטול תחשב העיסקה כמבוטלת. החזר יינתן רק לאחר קבלת הכסף מהספק.

שינויים במקרה של בקשה לשינוי במועד החזרה  יפנה הלקוח לסוכן הנסיעות בכתב - בקשות לביצוע שינוי בפרטי ההזמנה יועברו לאישור ספק השרות, במידה ויתאפשר שינוי זה, יגבו דמי שינוי שיקבעו ע"י הספק.

עלות השינוי כפופה לחוקי הכרטיס וכוללת דמי ביטול של חברת התעופה(משתנה לפי יעדים, מחלקות וחברות התעופה)  ובהתאם למחלקות שבנמצא בעת בקשת השינוי ועלולה להסתכם במחיר מלא של הכרטיס .

דמי טיפול: בנוסף לדמי הביטול או השינוי אשר אותם מחייב ספק השירות, הסוכן יגבה  דמי טיפול בגובה 50$ לאדם על ביצוע הביטול או השינוי.

חתימתך מהווה אישור על פרטי ההזמנה. אי חתימתך אינה מבטלת את דמי הביטול/שינוי

 

לתשומת לבך: דף תוכנית הנסיעה הינו דף עזר בלבד, לפי כך המסמכים הקובעים לענייני תנאי הטיסה ומועדיה, פרטי בתי המלון והשכרות הרכב הם אילו הנקובים בכרטיסי הטיסה, שוברי בתי המלון ושוברי השכרת הרכב.

כל בקשה מעבר לאמור בפרטי ההזמנה בטופס זה, לרבות סוגי הארוחות בטיסות, עריסת תינוק, ציוד מיוחד , סוגי חדרים ומיקומם, וכו' הינם בגדר בקשה בלבד. עפ"י רוב בקשה מיוחדת כרוכה בתוספת תשלום  כגון בעבור מיקום חדר, הארכת שהיה  מעבר לשעות המקובלות. בקשה כזו או אחרת לא תהיה בעלת תוקף אם לא צוינה במפורש ובכתב בשובר ואין באפשרות  Palex Tours להבטיח ביצועה.

סמכות שיפוט: מוסכם ומוצהר בזאת מפורשות, הואיל ומרכז פעילותם של משרד הנסיעות הוא בעיר חיפה, כי בכל מקרה בו תוגש תביעה נגד סוכנות הנסיעות או סוכן הנסיעות, שאצלם נרשם הנוסע, תהא סמכות שיפוט מקומית ייחודית לבתי המשפט בעיר חיפה.

 

מידע לגבי מדינות שיש לגביהן אזהרת מסע:

http://www.nsc.gov.il/he/Travel-Warnings

 

 

מידע חיסונים:

http://www.health.gov.il/Subjects/vaccines/Pages/default.aspx

  

הריני מאשר בחתימתי, בשמי ובשם שאר הנוסעים בהזמנה דלעיל כי כל הפרטים שמסרתי נכונים, כי קראתי, הבנתי ואני מסכים לכל האמור ומתחייב ומסכים בשם כל הנוסעים בהזמנה זו לכל האמור לעיל ומתחייב להעביר להם את כל פרטי ההזמנה ותנאיה, לרבות דמי השינוי ודמי הביטול. כ"כ ברשותי וברשות שותפי לנסיעה דרכון תקף ל-6 חודשים לפחות, מיום החזרה לארץ. בנוסף, מאושר בזאת כי ברשותו של החתום מטה ושותפיו לנסיעה כל המסמכים הדרושים לנסיעה לחו"ל לרבות אשרות כניסה.

שם הלקוח:  ______________________   חתימת הלקוח: _____________________

 

 

נא להחזיר את הטופס חתום לפקס 04-8559970 או למייל של הפקיד המטפל.

במקרה של החזרת הטופס על ידי הלקוח במייל רישום "אני מאשר" מהוה אישור לכל דבר לקבלת התנאים ולא תשמע טענה שהנוסע לא חתם

 

צוות פאלקס תורס בע"מ מאחל לכם חופשה נעימה